Notification of Appointments
7 January 2020 by Cara Butowski

Notification of Appointments

The Revd Andi Thomas
Assistant Curate, St Clement, Castle Bromwich, Diocese of Birmingham
To be: Pioneer Minister, Chelmsley Wood, St Andrew, Diocese of Birmingham (1 September 2019)

The Revd Ivor Lewis
Assistant Curate, St John & St Peter Ladywood, Diocese of Birmingham
To be: Interim Associate Minister, under Common Tenure Regulation 29 (j), the Parish of Aston and Nechells, Diocese of Birmingham. (1 January 2020 (until a new incumbent is appointed))

The Ven Dr David Lee
PTO, Diocese of Birmingham (David is a retired archdeacon Emeritus)
To be: Interim Priest in Charge, under Common Tenure Regulation 29 (j), the Parish of Aston and Nechells, Diocese of Birmingham. (7 January 2020 (until a new incumbent is appointed))

The Revd Averil Lauckner
Former Vicar of Hatfield Hyde, Diocese of St Albans (resigned from post 30 Sept 2019)
To be: Permission to Officiate, Diocese of Birmingham (6 December 2019)

The Revd Rachel Heathfield
Assistant Curate, Christ Church Quinton, Diocese of Birmingham
To be: Interim Priest in Charge, under Common Tenure Regulation 29 (j), Christ Church, Quinton, Diocese of Birmingham. (1 January 2020, for up to three years)

The Revd John Luff
Priest in Charge, Sparkbrook, St Agatha with Balsall Heath, St Barnabas, Diocese of Birmingham
To resign from this post (12 April 2020 (last day in office))

RIP

It is with regret we announce the death of

The Revd George Pike
Retired (Held Permission to Officiate, Diocese of Birmingham up until 1 December 2019)
On 9 December 2019